Kniha návštěv

Děkujeme Vám za návštěvu našich webových stránek. Budeme rádi, když nám zanecháte vzkaz.

76 komentářů u Kniha návštěv

 1. Dalibor Zlomek napsal:

  Dobrý večer, Pěkný článek o Erwinu Ottovi. Knihu Spoutaní mám doma. Je na ní zajímavé to, že i když pojednává o posledních válečných dnech po válce a po ní, tak ani jednou v ní nezazní název města Krnov. Nazývá pouze textilním městem. Že se jedná o Krnov lze poznat opravdu pouze podle obalu. Od Erwina Otta mám taky kroniku o Valštejně , která vycházela v Krnovských Heimat listech v padesátých letech na pokračování.Chtěl jsem si ji přeložit, ale asi Vám výstřižky pošlu. PS: Víte o tom , že páter z Valštejna, který bydlel na faře ve Valštejně se následně odstěhoval a žil v Brazílii? Jestli dohledám pošlu krátký článek a foto. Na Valštejně jsem byl naposledy asi před třemi týdny. Tedy spíše na Kraví a Ztracené vodě. Potkal jsem na Ztracené vodě polské detektoráře. Hledali tam kříž. U něho mělo být něco zakopáno. Nad Ztracenou vodou jsou zbytky nějakého skautského tábora. Byla to jen nahodilá akce, nebo ten tábor je tam pravidelně? Přeji Vám pěkné vánoce a taky přeji ať Vám kůrovec uteče z Valštejna pryč, nebo místo lesů tam za chvíli budou louky jak před 100 lety.

 2. kořínková Blanka napsal:

  Vaše komentáře a fotografije jsou úžasne a velice zajímavé. Ráda si je přečtu,aspoň mám představu o minulosti Valštejna,kam jedím již 40 let

 3. Dalibor Zlomek napsal:

  Pěkný článek o Jindřichově vyhlídce. Jen koukám, že studna, která byla zakrytá jen ztrouchnivělými deskami je již odkryta úplně. Auva – Auva. Nějaké studny jsou ještě zakresleny na katastrální mapě Kraví Hory. Je tam v mapě studánka po které bych se chtěl poohlédnout.(Nemyslím pramen) Po většině zaniklých hospod zůstalo někde na kraji smetiště, kde hospodští vyhazovali občas sklenice popelníky krýgly. Na Jindřichově vyhlídce, ale vůbec nic. Jen nahoře u pomníčku jsem dohledal pár mincí, zajímavé je že byly ale srbské. K vraždě služebné na Valštejně jsem si již několikrát říkal, že při cestě na Valštejn zkusím dohledat místo mordu. Nakonec jsem se k tomu nedostal. Kdyby se Vám to podařilo, tak by ten článek mohl být obohacen.
  Přeji Vám spoustu pohodových dní na Valštejně.

 4. Lubos napsal:

  Poslusne hlasim, ze nam VEOLIA v minigrantu schvalila 25000,- 😉😀

 5. Dalibor Zlomek napsal:

  Dobrý den, v roce 2015 jsem psal, že je škoda , že nedáváte něco z historie. Po delší době jsem otevřel rubriku Valštejnské toulání a jen zírám. Můj obdiv a moc fandím.

 6. Květoslava Kukelková napsal:

  Činnost vašeho spolku je obdivuhodná ve své kvalitě i opravdovosti. Máte moji velkou úctu. Moc vám fandím a vážím si vaší práce. Při svých toulkách se ráda setkávám s lidmi z Valštejna, i když je zatím všechny neznám. Já vám moc přeji, aby vaše záslužná činnost a spolupráce přerůstala do krásných vztahů a celoživotních přátelství, které vás vzájemně spojí a obohatí stejně jako vazba k vašemu líbeznému krajinomalebnému údolí. Ať se stále něco smysluplného děje! Vždyť vy si vlastníma rukama tvoříte nádherný domov, kolébku pro vaše děti. Je to nejšťastnější období.

 7. Karel Knapp napsal:

  Je výborné, že přibývá lidí, kteří neváhají z vlastní iniciativy věnovat svůj volný čas a znalosti ve prospěch kulturního, společenského i sportovního vyžití místních obyvatel a vůbec všech návštěvníků našeho regionu. V oblasti historie, udržení a rozvoje kulturního dědictví po minulých generacích se do povědomí veřejnosti čím dál tím víc dostává i činnost vašeho Spolku Valštejn v čele s předsedou ing. Robertem Kořínkem, Ph.D. Právě díky jeho znalostem a nezištné pomoci mohly být v nedávné době aktualizovány webové stránky linhartovského zámku v části zabývající se historií osídlení, mimo jiné právě i Valštejna. Reciproční zveřejnění odkazů na http://www.valstejn.cz a http://www.zameklinhartovy.cz jen potvrzuje na navázání neformální propagační spolupráce. Právě proto bylo snadné zjistit, že přibyl po Městském okruhu Město Albrechtice i okruh Valštejnský. Pak už stačilo vzít fotoaparát a vyrazit osmikilometrovou procházkou krásnou krajinou za novými poznatky z historie Valštejna a Ztracené Vody. Výsledkem nenáročného, ale zajímavého putování je krátké video a 72 fotografií zveřejněných s textem ing. Roberta Kořínka právě na webu zámku Linhartovy. Díky Spolku Valštejn za výborný počin.

  • Robert Kořínek napsal:

   Děkujeme tímto za možnost prezentovat naši práci a těšíme se na další spolupráci s Linhartovským zámkem.

 8. Richard Hrček napsal:

  Nechápu, jak se mohlo stát, že v poslední větě vypadlo hodně slov. Má to znít: A pro potomky možná bude mít větší hodnotu fotka než zpráva několika pamětníků.

  • Táňa Schmidtová napsal:

   Vážený pane Hrčku, to je dobře, že znáte poustevníka jinak než např. já. Byl to pozoruhodný muž mnoha podob. Pokud se vzpomínky na někoho zaznamenají, mají stejnou sílu jako fotografie. Hezký den přeje T. Schmidtová

 9. Richard Hrček napsal:

  Znova jsem prošel všechny zprávy a detailně. Moje chyba – měl jsem to udělat hned. Nejsem sám, kdo vám podal zprávu o poustevníkovi. Jen ta moje je trochu odlišná od předcházejících. A pro potomky možná bude mít folika pamětníků.
  Srdečně zdravím.

 10. Richard Hrček napsal:

  Naprostou náhodou jsemdnes ze zvědavosti otevřel vaši stránku VALŠTEJN. V rozmezí 40 let jsme navštívili tuto lokalitu čtyřikrát, když poprvé jsem tu byl s třídou na lesní brigádě v předjaří 1962. Pracovali jsme ve Ztracené vodě a pracovníci nás upozornili, že tu nedaleko žije „poustevník“. V pracovní přestávce jsme ho navštívili, zvědavi, jak vypadá. Prý to byl vysoký ministerský úředník, který tu trávil svou penzi a prý tu chtěl i zemřít. Co z toho je pravda, nevím a těžko se jí dopátráme. V každém případě mám z toho setkání dokumentační fotku, kterou bych vám poslal, ale nevím, jak. Nemáte tu totiž k tomu odkaz.

  • Robert Kořínek napsal:

   Dobrý den pane Hrčku,
   ohledně Vaší fotografie mě, prosím, kontaktujte na mail valstejn@centrum.cz. Mimochodem, všechny kontakty na nás jsou v sekci „O spolku“ – sídlo, kontakt mapa 🙂 Děkuji Vám a těším se na Vaši reakci. Robert Kořínek, předseda spolku.

 11. Sylva Hrůzová napsal:

  Myslíme na vás , fotky z bleskové povodně jsou šílené.

 12. Blanka Kořínková napsal:

  Přečetla jsem celý email o lomu a všechny další komentáře.Je úžasne, kolik lidí se zajímá o historii Valštejna. Jezdíme tam více jak 30 let a teprve nyní se dovídám o historii. Je to velmi zajímavé. Díky všem a přeji krásný den.

 13. Martin Špalek napsal:

  Gratuluji Spolku Valštejn k super akci, které jsem se nemohl z pracovních důvodů zúčastnit. Podle fotografií jste to měli pěkně připravené a živě to muselo být ještě lepší. Jste bezva parta, která se umí bavit a dělá radost všem.
  Přeji Vám všem další super akce.
  Místostarosta Martin Špalek

 14. Josef Beran napsal:

  Gratuluji k úspěšnému „čarodějnému víkendu“. Podle fotogalerie usuzuji, že jste mohli spokojenost účastníků i pořadatelů nakládat do pytlů či beden a vyvážet do celého světa. Mimochodem POHODA, jako exportní artikl, to by mělo úspěch.
  Ale píšu také proto, že bych měl informovat o svém putování. Nebylo čarodějnické, ale pohádkové také. Putuji jako v pohádce o kohoutkovi a slepičce, abych se dozvěděl co nejvíc o Poustevníkovi. Tentokrát jsem navštívil rodný dům poustevníkova otce v Kamenném Újezdu (u Českých Budějovic) a hroby jeho matky v Mladé Vožici a otce ve Voticích. V tom rodném domě žijí potomci a od nich jsme dovezli spoustu materiálu, který si nyní řadím do schématu. Až to vše uspořádám, navštívím s tím poustevníkova vnuka, který má pro mne, za ty nové informace, také připraveny další nové. No a pak už snad nic bránit nebude, abych „kohoutkovi“, tedy Vám ve Valštejně, nepřivezl „vodu do zobáčku“, i když z pravidelných informací, co vše podnikáte, je mi jasné, že „neležíte v komoře“ a už vůbec né „máte nožky nahoře“.

  Josef Beran

 15. Jeňa napsal:

  Děkuji všem stavěčům včerejší májky za pomoc,byla to dřina!

 16. Adam Tomášek napsal:

  Děkujeme Valštejnským za včerejší návštěvu koncertu. Přejeme ať se vám v tom vašem krásném kraji vše daří. Za kapelu Už Jsme Doma. Adam

  • Robert Kořínek napsal:

   Na počest tak významného vzkazu na webových stránkách Spolku Valštejn slibujeme, že se nebudeme 7 dní mýt! Díky UJD a ať vám to ladí!

 17. Mgr.Milena Tietzová napsal:

  Dobrý den vážení členové spolku.Mám radost,že se na Valštejně něco děje.Jsem ráda,že se dovídáme něco z historie.Jsme na Valštejně č.1o již 3o let.V říjnu nás na chatě navštívil se svou rodinou původní majitel pan Hubert Titze,který musel domov opustit.Dnes je mu 92 let.Pamatoval si jména obyvatel a domy.Co se tam pěstovalo,co kdo dělal.Bydlí v Aspachu a před smrtí se přijel podívat.Zajímavá je naše podoba příjmení.Srdečně vás zdraví a hodně úspěchů přeje Milena Tietzová.

 18. blanka Kořínková napsal:

  Nápad s krmelcem se mi moc líbí,je pěkné když mají děti vztah k přírodě a zvířátkům. Ohňostroj se Matesovi hodně povedl.Zdar dalším akcím.

 19. Sylva Hrůzová napsal:

  Zdravím členy spolku a přeji úspěšný rok 2016 . Moc vám fandím. Já jsem sama sobě spolkem, neboť jen já pátrám po historii místa Artmanov ( Artmannsgrund, Erdmannsgrund ). Pokud by jste měli prosím jakékoliv informace, fotky, či historické prameny budu vám vděčna. Děkuji Sylva, osada Artmanov čp. 1

  • Anonym napsal:

   Dobrý den paní Hrůzová,
   Nevím jestli znáte, ale posílám Vám odkaz na Archiv Opava na matriční knihy Artmanova.
   http://vademecum.archives.cz/vademecum/SearchBean.action?searchExtended
   je to zdigitalizované tak si můžete přímo matriky otevřít (lísteček napravo).
   Kdysi jsem tam hledal (a také našel) poblíž zaniklý Hrádek – zůstaly tam jen základy. Tak jsem se podíval do mapy starého katastru na Artmanov a z puvodního počtu domů zůstaly jen tři popisné čísla 2,5,6 původní dům číslo 1 nestojí – asi to máte přečíslované? Pěkný den přeje Dalibor

  • Marian Čep napsal:

   Zdravím Vás, paní Hrůzová (či slečno?) Jsem velký příznivce Valštejna a jeho okolí. Je to tam kus nádherného kraje. Pocházím ze Zlatých Hor, kde máme také krásně, ale k tomu Valštejnu vždy „ulítnu“. Jako člověk věnující se historii svého regionu vždy narazím na něco, co je jakoby odjinud. Znám člověka, který snad hned po válce a možná i v 50 letech na Artmanově bydlel. Z jeho vyprávění vím, že Artmanov sloužil za 2 sv. války jako malé ozdravné středisko pro piloty německé Luftwafe. Pokud byste měla zájem o kontakt na toho člověka, ozvěte se.

 20. Josef Beran napsal:

  Zdravím Valštejn.
  V naší rodině se traduje, že kdesi daleko v horách žil jako poustevník náš příbuzný. Byla prý o něm natočena v roce 1968 reportáž Československou televizí. Nikdo jsme ale tu relaci neviděli a předpokládám, že byla následně smazána. Syn náhodně zadal do vyhledávače „poustevník Beran“ a tím jsme se dozvěděli o Vaší existenci. Vámi popisovaný pan měl dva starší sourozence: sestru a mého dědu Jana Berana. Jejich otcem byl ředitel měšťanské školy v Mladé Vožici, který pocházel z Kamenného Újezda. Jako učitel působil před tím ještě v Blatné a Soběslavi a ve všech působištích byl také činný jako náčelník Sokola. Zemřel roku 1928 v Mladé Vožici ve věku 77 let.
  Rád bych doplnil své znalosti o prastrýci Vlastovi, o kterém otec vyprávěl jako o tajemném příbuzném, který snad existuje na „nějakém vzdáleném světě“, ale nikdo o něm neví.
  Určitě se k Vám vypravíme nejen pro informace, ale také za poznáním „konce světa“, kam se náš předek uchýlil před vymoženostmi civilizace. V tom měli mnohé společné se svým bratrem, stejně jako lásku k přírodě a ke zvířatům.
  Za úžasný článek velké poděkování.
  Josef Beran

  • Táňa Schmidtová napsal:

   Vážený pane Beran, Vašeho příbuzného jsem možná znala osobně. Opravdu žil nějaký muž – poustevník nad osadou Valdštejn. Jezdila jsem tam v 60. a 70. letech jako tramp (bylo mi kolem 20 let) s několika přateli. Byl to velmi zvláštní člověk a dost velký podivín. Uměl ale nádherně vyprávět. Říkalo se o něm, že je to poslední pražský kat. Později, když začalo být kolem Valštejna víc rušno, odešel hlouběji do hor, kde mu lesní správa načerno poskytla nějaký srub, a tam i zemřel. Kde je pochován, netuším a jeho jméno si nepamatuju. Pokud moje povídání nesouhlasí s vaším příbuzným Beranem, byl to někdo jiný. Můj email je: niavi@seznam.cz

   • Josef Beran napsal:

    Vážená paní Schmidtová,
    děkuji nejen za tuto reakci, ale i za podrobnosti, které jste mi sdělila na můj dotaz mimo toto fórum. Jak již pan Kořínek ví, podařilo se mi vypátrat poustevníkova vnuka, který má o svém dědečkovi Vlastimilu Beranovi, velmi mnoho informací. Jsou velice zajímavé, i když ne tak šokující, jako některé Vaše vzpomínky. Jsme domluveni, že během jara přijedu a Valštejn s poznatky o poustevníkovi a jeho rodu, jak se mi je podařilo od podzimu loňského roku posbírat. Předem mohu prozradit, že poustevník byl vdovec, ale jeho profesí před odchodem „z civilizace“ nebyla služba kata, i když mohl být na práci „jako kat“.
    Josef Beran

 21. Maggoth napsal:

  Zdravím všechny Valštejňáky zvlášť p. Mariku Orságovou. O Této obci jsem do září tohoto roku neslyšel. Od září jezdím do Valštejna coby kurýr . Pocházím z obce Hnojník , a tak jsem na krásy přírody zvyklý , ale Beskydy a Jesenicko to je Obrovský rozdíl.. Jsem nadšenec do zaniklých obcí , osad a usedlostí a zajímá mne především jejich válečné období . Kdyby jste znali nějakého starousedlíka , který by se rád podělil o své paměti – byl bych vám velice zavázán. Děkuji za váš přístup k cizím lidem. ještě jsem ve Valštejně nepotkal zamračeného člověka.

 22. blanka Kořínková napsal:

  Drakiáda byla super, tatínkové se určitě dobře pobavili. Vaječina neměla chybu. Lampionový průvod se opravdu vydařil, nečekaná návštěva z Vrbna a Dlouhé vody tomu dodala ještě lepší zvuk. Je krásné že vaše stránky čtou i jiní osadníci.

 23. Daniel Klaban napsal:

  Dobrý den,
  nemáte nějaké fotky z historie kapličky Malého Valštejna a zároveň fotky z povodně 1997 ? zdraví Daniel Klaban

  • Robert Kořínek napsal:

   Dobrý den,
   bohužel, historické fotky kapličky Malého Valštejna nemáme. Povodně 1997 jsem někde viděl, zkusím se poptat. A nemáte náhodou fotku staré kapličky na Ztracené Vodě? Díky za info.

   • Daniel Klaban napsal:

    děkuji, fotky staré kapličky nemám také je sháním. A nemáte fotky hostince Franze Sröhera a kapličky Velkého Valštejna?

 24. Ondra Lacný napsal:

  Tak trochu za to, že se drakiáda a lampionový průvod přesunul, můžu já 🙂

  Díky Robiku.

 25. Daniel Klaban napsal:

  Dobrý den,
  nemáte prosím vás nějaké informace o fajtlově lomě co je skoro na jívině?

 26. Dalibor Zlomek napsal:

  Valštejn je nejkrásnější, když vykvetou divoké narcisky a petrklíče. Poprvé jsem na Valštějně byl, když jsem hledal kamenný kříž od Spatziera. Málokdo o něm ví. Je to škoda – už jenom toto místo by přitáhlo turistické nadšence. A to nemluvím o Heinricchově vyhlídce atd…
  Dališ

  • admin napsal:

   Dobrý den pane Zlomku,
   prosím, pošlete mi na sebe emailovou adresu, určitě si budeme mít co říci 🙂
   Děkuji, Robert Kořínek.

 27. Dalibor Zlomek napsal:

  Dobrý den – nemáte někdo jakoukoliv informaci o malíři Adamu Albertovi z Valštejna?
  Také bych se chtěl zeptat jestli neexistuje v okolí nějaký pamětník před rokem 1945 anebo někdo jehož rodiče zde žili v té době. Rád bych se na pár věcí poptal
  Díky Dališ

  • Marie napsal:

   Malíř Albert Adam žil v Hynčicích,později se přestěhoval právě do Valštejna,kde také údajně zemřel.Rodina Adamových byla odsunuta do Německa.Jinak já se narodila v roce 1958 právě ve Valštejně,kde jsem s rodiči a dvěma sestrami žíla až do roku 1968

 28. Dalibor Zlomek napsal:

  Dobrý den- škoda že na web nedáváte něco z historie. Je tam toho plno o čem lze psát.

 29. Zdenka napsal:

  Kdysi před 50 lety jsem ve Vaší vesnicce bydlela.Bydlela jsem s mamou a malym cerstve narozenym brachou,v chaloupce u potoka v blizkosti kravina??Do školy nas vozili koňaci s mlikem:-) ,do Hyncic.Vim ze jsme chodili na hriby a maliny,pro vodu do studanky,Take jsme nekdy dostali plastev s medem:-) ,Moje hlavni vzpominka je,že jsem byla oblečena na prvni svate přijimani,no a ja jsem spadla do hnoje:-) 🙂 🙂 ,a bylo hotovo.Tak Vam přeji at se Vam tam nadale pěkne žije:-)

 30. Jindřiška Lacná napsal:

  Atˇžijí Roberti! Vše nejlepší k svátku a ať vám vyjde na čarodějnice počasí! Vaše ( a tím i naše:-)) stránky o Valštejnu jsou bezvadné. Jindra Lacná

  • admin napsal:

   Teda díky za takovou gratulaci 🙂 Po tom loňském nečase si říkám, že hůře už snad být ani nemůže… A jak správně říkáš, tohle jsou stránky všech dobrých valštejňanů 🙂

   • Chalupáři z Valštejna napsal:

    Zdravíme přátelé ze Ztracené vody. Jen bychom Vás chtěli požádat až budete koncem května kácet májku, tak si vaše odpadky vhoďte do svých popelnic, nebo zavezte do sběrného dvora. Dva kontejnery u hasičárny Valštejn byly pořízeny za peníze chalupářú z Valštejna pro jejich potřebu. Děkujeme za pochopení a přejeme pěkné počasí při Vaší akci.

    • admin napsal:

     Dobrý den,
     odpadky ze stavění májky jsme nechali u našich popelnic, k vám nahoru jsme nic neodváželi. Je nám líto, že jste se alespoň nepodepsali nebo na sebe nenechali kontakt, určitě by se to vyjasnilo.
     Krom toho ještě jedno vysvětlení – Ztracená Voda vždy začínala a stále začíná stavením č.ev.13 (pan Šarman). Toto si lze zjistit například na Katastru ČR (přístupný online) nebo na starých katastrálních mapách v SOkA Bruntál se sídlem v Krnově. Vy i my jsme tudíž Valštejn – v minulosti Velký Valštejn. Ztracená Voda začíná cca 1,2 km proti proudu Valštejnského potoka od křižovatky.
     I vám pěkný den.

 31. Michal Gelnar napsal:

  Dobrý den vážení členové spolku,
  mám k vám dotaz. Zabývám se dějinami sklářství v Česku. V posledních letech mapuji severní Moravu a Slezsko na základě pomístních jmen (tzv. toponym). Nyní s manželkou pracujeme na prostoru Bruntálska. Na základě několika toponym, písemných pramenů a literatury (historika V. Štěpána) vím, že zde bylo několik sklářských hutí. Při studování starých map jsem na webových stránkách objevil při osadě Láč toponymum „Glaser Busch“ (Sklářský lesík). V r. 2013 jsme s manželkou prováděli terénní prospekci v osadě Láč při potoce, zda někde nenalezneme hmotné prameny (skelné taveniny, zlomky sklářských keramických pánví a pod.). Naše ohledání nebylo úspěšné. Sklářská huť zde byla někdy na začátku novověku, tzn. asi v 16. století. Více jsem k ní zatím nenalezl žádné údaje. Jen na východním okraji severně ležící obce Jindřichov je staré toponymum „Hüttenhof“ (Hutní dvůr), o kterém se domnívám, že tento dvorec byl původně tzv. huťmistrovským statkem majitele sklářské hutě, a že by mohl souviset s toponymem Glaser Busch.
  Proto se na vás obracím, můžete mi nějak pomoci, např. při vycházkách (houby, borůvky) do prostoru mezi osadou Láč a Valštejnem?
  Děkuji za příležitostnou odpověď!
  Michal Gelnar

  • Dalibor Zlomek napsal:

   Sklářská huť? Přece Petrovice a Stříbrný vrch u Janova. Sklárna s pecí ve tvaru včelí úl. Bohužel v jejím místě již zástavba – panelový dům. Doporučuji navštívit muzeum ve staré škole v Janově. Zdraví Dalibor Zlomek

   • vladimír dvořák napsal:

    pozůstatky sklářské hutě byly nalezeny v obci Petrovice okr.Bruntál, v místech naproti rekreačního objektu MO.Podrobnosti Vám určitě podá p.Rataj z Města Janov, autora expozic malého muzea v objektu městského muzea. Zdravím.

 32. Milan napsal:

  Zdravím všechny! Super okruh Valštejnem. Počasí nám vyšlo. Dokonce i ti nejmenší 4-letí to dali po svych až dokonce 🙂 Obrovská gratulace Terezce a Elišce-jsou to šikulky.

 33. Johanes napsal:

  Zdravím všechny dobré lidi spolku Valštejn.
  V těchto létech,na sklonku svého života začínám objevovat Valštejn.Vím o něm dlouho a vím,že je to krásný kraj pro každého,kdo miluje přírodu a její toulky.
  Je pravdou,že já už toho moc nenatoulám, protože mi táhne na osmdesátku jako průvan na nohy z otevřených dveří.Ale přesto jsem rád,že se mohu dovídat zajímavé věci.Z obce Valštejn pochází rodina mého pokrevního otce a zatím jsme se dostali do počátku 18.století.Jsou to velmi zajímavé,až tajuplné věci,které pro nás archivy skrývají.Tak vám držím Valštejňáci palečky a jestli se zadaří,budu se těšit na setkání na některé vaší společenské akci.Zdravím.

 34. Ing. Lubomír Koraba napsal:

  A ještě jedna zajímavost z historie Valštejna – na stránce buckerbu181.blog.cz/1102 se můžete dočíst o havárii vojenského letadla, ke které došlo 18.4.1944 na svahu nad nynějším domem manž. Spurných. L. Koraba

  • admin napsal:

   Dobrý den,
   díky za zprávu. Oba weby známe a máte tyto informace stažené. U valštejnského kostela i kaplí (www.znicenekostely.cz) je dokonce jako zdroj uveden odkaz na naše webové stránky 🙂 Rovněž fotky jsou použity z našich archivů. Až budete na Valštejně, klidně nás navštivte, budeme moc rádi. Robert Kořínek, Valštejn 20.

   • Dalibor Zlomek napsal:

    Dobrý den,
    No původní článek s tím letadlem je z trochu jiného zdroje. Dost jsem se po tom svahu nachodil než jsem dohledal místo dopadu. Těžko lze tomu věřit, ale v lokalitě blízko Valštejna byla havárie ještě jedna 14.07.1944. Jo jo Valštejn je Wallstein. Zdraví Dališ

 35. Ing. Lubomír Koraba napsal:

  Pro zájemce o historii Valštejna – na stránce http://www.znicenekostely.cz lze najít základní informace o valštejnském kostele a zároveň je zde několik dalších historických fotografií středu obce z období kolem roku 1945. Valštejňaky zdraví dlouholetý obyvatel a nyní občasný návštěvník rodiny svého syna L. Koraba st.

 36. Petr Keler napsal:

  Ahojik,krasné zdravim,kdysi jsem bydlel v Hynćicich,bylô jsem zaméstnan na statnim statku,na Valštejn jsem chodili kosit ,na letišté zas chemicke hnojiva na praškovani.Pamatuji si kostel,přilehle budovy i obyvateleValśtejna.Teď nevim jak to tam vypada.doufam,že hezky.Méjte se krasně,ahoj.

 37. anonymní napsal:

  Ahojky všem příznivcům spolku Valštejn, naše poslední akce (stavění májky a pálení čarodějnic), byla fakt super a bylo skvělí, že přišlo tolik lidí. Těšila jsem se, že se zase sejdeme v hojném počtu na příští akci (kácení májky), ale bohužel nám ji shodili, všichni víme kdo to byl a nebyla dodržena žádná tradice, ale jako každý rok to byla schválnost a provokace. No prostě s hloupými lidmi, se dá těžko nějak vyjít, každopádně jste všichni zas vítáni.

 38. Anonym napsal:

  Ahoj,
  zúčastnili jsme se Velikonočního okruhu Valštejnem.
  Výborná parta lidí, nádherná příroda, krásný zážitek.
  Děkujeme, Artur a Kamča.

 39. Jirka napsal:

  Ahojte,clovek mini,zivot meni,dopadlo vse tak,jak asi melo a na duchod jsme se prestehovali natrvalo na Valstejn.Tesime se na akce Spolku Valstejn.

 40. Lenka napsal:

  Dobrý den,stránky mě potěšily. Mapuji oblast Kraví hory.
  Vím,že zde byla kaplička -zvonice?hledám cenné informace,foto jak vypadala.
  Můžete mi pomoci? Předem děkuji.

 41. monika lapsanska napsal:

  Ahojte vsetci co ste vytvorili taku uzasnu vec,ktoru u obcanov nejakej dedinky som este nevidela.Len tak dalej a urcite sa raz do Valstejna pridem pozriet .

 42. Karlos Karakora napsal:

  Valštejn city
  Super příroda, super lidi.místo kde si člověk odpočine od všeho.pěkné stánky.Dařilo se vám:)

 43. Anne-Marie Buriánová napsal:

  Ahoj lidi, kdysy jsem tam bydlela asik 7let ale ted tam nebydlím asik 3roky!! Mějte se hezky Valštejňáci!! papa

 44. Petr napsal:

  Pozdrav od milovníka Valštejna
  Zdravím s nadšením všechny přátele a milovníky Valštejna a zdejší krásné přírody. Jsem rád za to, že jsem objevil tyto stránky sdružující zajímavosti o tak nádherném místě, jakým Valštejn byl, je a doufejme že dlouho zůstane.

 45. Libor&Petra napsal:

  Pozdrav od vzdálených podobných cvoků
  Zdravíme své přátele a do jejich badatelské činnosti jim přejeme jen samé úspěchy. Víme přesně o čem je řeč anžto máme stejné postižení 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.